X
تبلیغات
رایتل
پشم سنگ عایق الاستومری
شنبه 16 تیر‌ماه سال 1386
توسط: آلفا پک

رفع اشکال مبدل تاریخ

به نام خالق محمد(ص) و علی(ع)... به نام خدا
آموزش های فلاش =>> تبدیل تاریخ میلادی به هجری شمسی در فلاش
با سلام
دوستان امروز خیلی دست پر اومدم یعنی این آموزش رو براش خیلی زحمت کشیدم چون اینو خودم با کمک یه مجله خوب نوشتم و همین الان بگم هرکی اینو درسایت یا وبلاگ خودش قرار داد اگه نام وبلاگ (www.alphapack.co.sr) را ننویسه من خودم شخصاً راضی نیستم چون خیلی براش زحمت کشیدم. اما بریم سر اصل مطلب اینکه چه جوری میشه اینکار رو انجام داد برای اینکار شما باید ابتدا تاریخ میلادی رو از روی کامپیوتر مقابل بخونید و تبدیل کنید این تاریخ رو به روزهای سپری شده از اول تقویم میلادی بعد از این کار شما باید مقدار 226900 روز رو از اون کم کنید تا به روز های سپری شده از اول تقویم هجری تبدیل شود بعد باید اونو به سال و ماه و روز برگردونید در ضمن باید حساب سال ها کبیسه از دستتون نره. همه ی این کار ها رو من در کد زیر انجام دادم و اونو برای دوستداران فلاش آماده کردم .
خوب برای اینکه شما هم یک چنین تقویمی داشته باشید مراحل زیر را دنبال کنید:
1- یک سند جدید با اندازه دلخواه درست کنیدو fps را به 1 تغییر دهید.
2- ابزار text tool را انتخاب کنید (کلید t روی صفحه کلید را بفشارید) و سه text filed dynamic ایجاد کنید و در قسمت var : به ترتیب برای هرکدام مقدار های زیر را وارد کنید: ( مانند شکل )

_root.maa
_root.haa
_root.fhaa

3- کد زیر را در فرم اول کار خود وارد کنید:
 


خوب کار تمام شدبوسیله کلید های ترکیبی ctrl+enter کار خود را مشاهده و از کار خود لذت ببرید. در ضمن دوستان برنامه نویس اگر برنامه کوتاهتری را توصیه می کنند در قسمت نظرات بنویسند.
نمونه انجام شده:

سورس برنامه را می توانید از اینجا دانلود کنید.(حجم: 25KB)

چون کد قبلی دارای اشکال بود در این کد اشکال بر طرف شده است.

--:نظر نظر نظر بدید:--