X
تبلیغات
رایتل
پشم سنگ عایق الاستومری
جمعه 14 اسفند‌ماه سال 1388
توسط: آلفا پک

ساخت قاب عکس با مکس

 ساخت یک قاب عکس چوبی

برای اینکه این تمرین را شروع کنید احتیاج به تصویر یک قاب عکس دارید . برای بدست آوردن یک عکس مناسب میتوانید با جستجو در تصاویر اینترنت قاب عکس مورد نظر خود را پیدا و دانلود کنید . ما تصویر زیر را برای این کار در نظر گرفته ایم و به کمک برنامه فتوشاپ یک ماسک از آن تهیه کرده ایم . ماسک تهیه شده در واقع نگاتیو تصویر اصلی میباشد .

 

 

بعد از باز کردن برنامه مکس با استفاده از ابزار Plane موضوع اصلی که یک plane  میباشد را در صحنه ایجاد کنید . ابعاد آن مانند شکل زیر 200 برای طول و 150 برای عرض تنظیم شود .

                

                        

                                  

سپس  پنجره ویرایشگر مواد را باز کنید (material editor) . یکی از مواد را انتخاب نموده  و در قسمت Diffuse  تصویر قاب عکس را وارد نمائید .

 

در قسمت Opacity نیز ماسک تهیه شده از قاب عکس را وارد نمائید . مقدار آن نیز مانند تصویر برابر 100 باشد . با این کار قسمتهای سیاه از تصویر اصلی حذف شده و فقط قسمتهای سفید که تصویر قاب به تنهایی است باقی میماند.  

 

                              

                           

بعد از اعمال ماده ساخته شده به Plane  موضوع ساخته شده به شکل زیر دیده میشود . اگر نمای شما به شکل دیگری است با تنظیمات ویرایشگر مواد میتوانید آن را اصلاح کنید . ولی دید شما به هر شکلی که باشد نتیجه کار پس از رندر کامل خواهد بود .

 

                          

                             

پس از ادغام صحنه با چیزهای دیگر مثل دیوار و نور و سایه شکل بدست آمده مانند تصویر زیر خواهد بود . 

 

نوشته : حسین حائز