X
تبلیغات
رایتل
پشم سنگ عایق الاستومری
چهارشنبه 23 اردیبهشت‌ماه سال 1388
توسط: آلفا پک

نوشته نوارنی (فتوشاپ)

در این آموزش بسیار کاربردی یاد می‌گیریم چگونه برای عنوان‌های متنی ،افکت زیبایی طراحی کنیم .این آموزش توسط برنامه فتوشاپ انجام می‌شود و با وجود سادگی ،بسیار کاربردی است .
به یاد داشته باشید که لازم نیست عین این روش‌ها را انجام دهید و سعی کنید بعد از انجام چند باره این روشها با تغییر جزئی و گاهی کلی برخی از مراحل به نتایج جدید و منحصر به فردی برسید .

مرحله اول

بعد از باز کردن برنامه فتوشاپ ،پروژه جدیدی در اندازه دلخواه باز کنید .
دلیل دلخواه بودن اندازه آن این است که با توجه به اندازه متن فایل باید تنظیم شود سپس پس زمینه آن را برنگ مشکی تغییر دهید .

step 11 آموزش افکت نورانی برای متن توسط فتوشاپ

مرحله دوم

با استفاده از ابزار Ellipse Tool (U) بیضی به رنگ سفید همانند تصویر زیر ایجاد کنید و اگر از فتوشاپ CS4 استفاده می‌کنید به مسیر زیر رفته و فیلتر را اعمال کنید Filter>Convert to Smart Filter .
اعمال فیلتر برای ورژن‌های پایین‌تر لازم نمی‌باشد .

step 21 آموزش افکت نورانی برای متن توسط فتوشاپ

مرحله سوم

به مسیر زیر بروید و بلور را اعمال کنید Filter>Blur>Gaussian Blur و تنظیمات آن را همانند تصویر زیر روی ۱۰ Pixels for the Radius قرار دهید .

step 3 آموزش افکت نورانی برای متن توسط فتوشاپ

مرحله چهارم

ابتدا Blend Mode لایه بیضی را روی Color Dodge قرار دهید .توجه داشته باشید که بعد از انجام این عمل بیضی ناپدید می‌شود که دلیلش این است که Color Dodge برای پس زمینه مشکی قابل دیدن نیست و اگر پس زمینه را تغییر رنگ دهید مثلا به رنگ قهوای می‌توانید بیضی را ببینید .
حال یک فولدر ایجاد کرده و لایه بیضی را در آن قرار دهید .سپس فولدر را در حالت Color Dodge قرار دهید .

به نظر من در فتوشاپ بهترین روش برای افکت نوارنی Color Dodge است و البته راههای دیگری نیز وجود دارد .

step 4   understanding the  آموزش افکت نورانی برای متن توسط فتوشاپ

مرحله پنجم

یک group بسازید و آن را به Light تغییر نام دهید .سپس پنج خط توسط ابزار (Rectangle Tool (U بکشید .سپس همانند مرحله سوم Gaussian Blur را اعمال کنید و Radius آن را روی ۲ یا ۳ پیکسل قرار دهید .

حال بروی خط‌ها توسط ابزار Ellipse Tool (U) چند بیضی همانند تصویر زیر ایجاد کنید و Gaussian Blur را اعمال کنید و Radius آن را روی ۱۵ یا ۲۰ پیکسل قرار دهید .متن خود را ایجاد کنید من در اینجا از فونت Zapfino استفاده کردم و باز هم Gaussian Blur را اعمال کنید و Radius آن را روی ۲ یا ۳ پیکسل قرار دهید .

step 5   real example آموزش افکت نورانی برای متن توسط فتوشاپ

مرحله ششم

حال Group Blend Mode را به Color Dodge تغییر دهید .می‌بینید که در این حالت چه افکت زیبایی ایجاد شده است .

step 6 آموزش افکت نورانی برای متن توسط فتوشاپ

مرحله هفتم

یک لایه بالای فولدر ایجاد کنید و مطمئن شوید که پس زمینه و پیش زمینه را روی سیاه و سفید قرار داده‌اید ،حال به مسیر زیر بروید و فیلتر را اعمال کنید Filter>Render>Clouds و با ابزار (Eraser Tool (E همانند تصویر زیر قسمت‌های اضافی را پاک کنید .

step 8 آموزش افکت نورانی برای متن توسط فتوشاپ

مرحله هشتم

Blend Mode لایه ابر را روی Clouds to Color Dodge قرار دهید .

step 9 آموزش افکت نورانی برای متن توسط فتوشاپ

مرحله نهم

می‌توانید از یک سری از ابزارهای دیگر همانند glows استفاده کنید تا حالت نور را بیشتر القاء کنید تیجه بصورت زیر خواهد بود .
همچنین شما می‌توانید از قسمت پایین خط‌ها به رنگ دیگری دربیاورید ، برای اینکار باید لایه جدیدی روی تمامی لایه‌ها ایجاد و آن را در قمست پایین خط‌ها به رنگ دیگری در آورید .

conclusion آموزش افکت نورانی برای متن توسط فتوشاپ

anoter example آموزش افکت نورانی برای متن توسط فتوشاپ

موفق باشید .