X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
پشم سنگ عایق الاستومری
دوشنبه 5 اسفند‌ماه سال 1387
توسط: آلفا پک

فارسی ساز فارسی نویس فلش

امروز یک برنامه طراحی کردم که دیگه تموم یعنی برو حالشو ببر یعنی اگه نظر ندید خیلی خیلی ... خوب این برنامه یک مبدل فارسی مثل شتاب فارسی نگار ، مریم و... غیره هست مزیتی که داره برای شما اول اینکه اوپن سورسه یعنی نه کمپوننت شده نه عمل دیگه ایی خیلی ساده تعریف شده که شما مثلا می خواهید یک نوشته رو از جاوا بیارید تو فلاش و طبعاً بطور مستقیم نمی تونید پس احتیاج به یک مبدل دارید ( حالا همه میگن که خوب ما می رفتیم دینامیک می کردیم و با Tahoma مستقیم می نوشتیم.اما باید در این مورد بگم که مثلا یک فونت مثل یکان رو که نمی تونید باهاش این کار رو بکنید ) و من یک برنامه برای اینکار نوشتم حالا دیگه شما به راحتی می تونید برنامه خودتونو خیلی راحت و آسوده بنویسید و از تمام فونت های فارسی در اون استفاده و در انتخاب فونت هم آزاد باشید برای نمونه در کادر زیر من یک فیل رو با این روش آپلود کردم برید و نوشته خودتونو وارد کرده در فلش ببینید اونوقت به ارزش این کار پی می برید. حسن دیگه این نرم افزار هم اینه که مثلا در فوتوشاپ می تونید ازش استفاده کنید یعنی اگر ام ای (me) نبود به راحتی متن خود در این نرم افزار کم حجم کپی و پیست کنید و کلید ذخیره در حافظه را فشار دهید و سپس در فوتوشاپ پیست کنید. و آخرین حسنشم اینه که مجانی هست و در ضمن اگر در نوشته متن انگلیسی هم و.جود داشته باشه این نرم افزار تبدیل می کنه خودتونم می تونید گسترشش بدید.  

دوستان نوشتند که کار بزرگی هست خوب این درسته اما اگه یک نگاه به این 1000 خط کد بندازید میبینید که
بیشترحجمش فقط به خاطر تعریف کردن 4 نوع اونه (بیشتر حروف فارسی در چهار حالت قرار ب اول چسبان آخر چسبان میانه جدا) و
چیز خیلی خاصی نداره من هم فقط این برنامه رو نوشتم چون وقتی یک رشته رو از پی اچ پی به فلش ارسال کنید نمیشه
شتاب فارسی نگار رو در کامپیوتر طرف اجرا کنید و به همین دلیل من این تابع رو نوشتم که با قرار دادن این 800 خط در فرم یک پروژه
واستفاده از تابع convert دیگه احتیاجی به فارسی ساز نباشه................
ئر ضمن اگر سورس فایل هدر رو ببینید با ارتباط برقرار کردن فلش و جاوا هم به طور عملی آشنا می شید...


به قول یارو برو حالشو ببر فقط 10 عدد صلوات برای ما بفرست و اگه تو وبلاگ گذاشتی اینو ذکر کن به همراه منبع www.alphapack.blogsky.com. و قائده کلی این برنامه اینه که یک کارکتر رو موقعیتش رو می گیره و به کد اصلی یونیکد ارجاع میده. اگه مشکلی بود بگید توضیح بدم. سورس برنامه به همراه نمونه که بالا مشاهده کردید رو گذاشتم فقط برای فوتوشاپ برنامه char.exe رو اجرا کنید.
" + __flash__argumentsToXML(arguments,0) + "")); }">
برنامه رو از اینجا دانلود کنید ( حجم : 1.14 mb زمان دانلود 3-2 دقیقه)