X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
پشم سنگ عایق الاستومری
دوشنبه 25 تیر‌ماه سال 1386
توسط: آلفا پک

نقاشی در فلش

امروز می خواهم شما را با کشیدن خط در محیط فلش آشنا کنم. البته منظورم این بود با Action Script برنامه ای بنویسم که در محیط SWF  بتوانیم به قول بچه ها نقاشی کنیم.

این کار هیچ احتیاجی به  Layer و Frame  های متعدد ندارد و فقط با یک لایه ( Layer )  و یک فریم ( Frame )  آن را آماده می کنیم .

روش کار هم به این صورت است که روی فریم اول رایت کلیک کرده و گزینه Actions  را انتخاب می کنیم.

حال اکشن اسکریپت های زیر را در قسمت Actions می نویسیم.

 createEmptyMovieClip("hpmsonline", 1);
 hpmsonline.lineStyle(1, 0x000000, 100);
 onMouseDown = function () { hpmsonline.moveTo(_xmouse, _ymouse);onMouseMove = function () { hpmsonline.lineTo(_xmouse, _ymouse);};};
 onMouseUp = function () { onMouseMove = null;};
 

حالا برای اینکه بتوانید قطر خط را خودتان تعیین کنید می توانید دراین خط از اکشن اسکریپت [ hpmsonline.lineStyle(1, 0x000000, 100);l ]  عدد یک را که بعد از پرانتز قرار دارد به عدد دلخواه خود تغییر دهید .

برای تغییر رنگ نیز در همین خط شش تا عدد صفر وجود دارد که شما می توانید با تغییر عدد آن ها رنگ مورد نظر خود را بدست بیاورید.

به مثالی در این مورد توجه بفرمایید. در این مثال رنگ خط قرمز خواهد شد .

hpmsonline.lineStyle(1, 0xFF0000, 100);

عدد 100 نیز در این که در این خط وجود دارد Alpha  خط شما را تعیین می کند و شما می توانید با تغییر این عدد Alpha خط خودتان را که در فلش ساخته اید تغییر بدهید.

این هم نمونه کار:

شما می توانید با نگه داشتن کلیک سمت چپ و کشیدن موس به این طرف و آن طرف فایل را امتحان نمایید .برای درک بیشتر این مقاله فایل .FLA  را می توانید از اینجا بگیرید.