X
تبلیغات
رایتل
پشم سنگ عایق الاستومری
سه‌شنبه 21 شهریور‌ماه سال 1385
توسط: آلفا پک

چند نکته کلیدی برای کلیپ سازان

به نام خالق علی (ع) ، به نام خدا
آموزش های فلاش =>> چند نکته کلیدی برای کلیپ سازان
دوستان امروز تصمیم گرفتم که چند نکته برای دوستان کلیپ ساز بنویسم که شاید خیلی به کار شون بیاد .
1- همیشه وقتی یک سند جدید ایجاد می کنید fps را به 25 یا 30 فرم در ثانیه تغییر دهید تا کیفیت انیمیشن شما حفظ شود. برای اینکار روی سند کلیک کنید و کلید های ترکیبی ctrl+F3 را فشار دهید و عدد 12 را به 25 تغییر دهید. مثل شکل زیر:


2- کمتر از movie clip و بیشتر از graphicاستفاده کنید.
3- برای سینک یا همزمانی صدا و تصویر کلیپ خود شما باید در یک لایه صدا را stream کنید. به این صورت که ابتدا مسیر زیر را دنبال کنید : fileimportimport to library… و بعد صوت را انتخاب کنید و سپس یک لایه با نام sound ایجاد کنید و روی آن کلیدک کنید و سپس کلید های ctrl+F3 را فشار دهید و از قسمت sound نام صوتی که وارد کرده بودید را انتخاب و از قسمت sync ، stream را انتخاب کنید مانند شکل زیر :


4- خیلی از شما دوست دارید افکت ها سویش مکس (swish max) را در فلاش وارد کنید اما به همیشه با مشکل sync کردن موی کلیپ با آهنگ مواجه شده اید برای حل این مشکل من به شما توصیه می کنم که وقتی یک فایل فلاش از سویش خروجی گرفتید و مانند مرحله قبل در کتابخانه وارد کردید نوع آن را از movie clip به graphic تغییر دهید. حالا می بینید که کار sync خیلی راحت انجام می شود.

5- اگر می خواهید که کاربر نتواند کلیپ شما را کنترل کند و یا هیچ برنامه دیگری ابتدا یک موی کلیپ ایجاد کنید و کلیپ خود را درون موی کلیپ طراحی کنید . این کار شما خیلی کاربر را محدود می کند.

6- برای حفاظت بیشتر از کلیپ خود می توانید کد های زیر را در فرم اول کلیپ خود وارد کنید:

7- شما می توانید کلیپ خود را بعد از طراحی به سایت هایی همچون www.iranclip.com یا www.clipir.com یا www.miniclip.com برای نمایش ارسال کنید.

8- برای اینکه نو آوری داشته باشید از افکت های آماده که در نرم افزار هایی همچون سویش وجود دارد استفاده نکنید. و....

به آمید روزی که شاهد رشد کلیپ سازی باشیم.
و همچنین برای امروز دو تا قالب یکی به نام کانت استریک و دیگری به نام هکر آماده و ترجمه شده که قالب کانت استریک برای دوستانی است که در وبلاگشون درباره بازی های کامپیوتری صحبت می کنند و یک قالب خیلی خیلی قشنکه نمونه:


می تونید کد قالب کانت استریک را برای سیستم بلاگ اسکای از اینجا دانلود کنید.
و قالب هکر این قالب هم همونطور که از اسمش پیداست برای دوستانی که در مورد هک مطلب می نویسند.
نمونه :


کد این قالب رو برای سیستم بلاگ اسکای می تونید از اینجا در یافت کنید.