X
تبلیغات
رایتل
پشم سنگ عایق الاستومری
پنج‌شنبه 9 شهریور‌ماه سال 1385
توسط: آلفا پک

آموزش درست کردن اسکرول برای نوشته

به نام خداوند جان آفرین حکیم سخن بر زبان آفرین
آموزش های فلاش =>> آموزش درست کردن اسکرول برای نوشته در فلاش mx به بدون استفاده از کمپوننت ها
خوب شاید آموزش قبلی که در مود اسکرول برای نوشته بود در محیط فلاش 8 درست کار ده نبود اما امروز برای شما عزیزان یک روش خیلی خیلی بهتر برای ساخت اسکرول در فلاش آوردم برای این کار از چند کد تناسبی خیلی ساده استفاده شده اگر جایی موردی بود تذکر بدهید تا اصلاحش کنیم.
یه توضیح خیلی ساده اینکه برای اینکار ما از یک ماسک استفاده می کنیم که فکر کنم با این جمله تا ته خط رو رفتین که چکار می خواهیم بکنیم.خوب حالا برای اینکار مراحل زیر رو انجام بدین اگه حوصله هم ندارین پایین لینک دانلود سورسش رو می زارم دانلود کنید شاید کمتر از 20 ثانیه طول بکشه :
1- یک سند جدید باز کنید با اندازه و رنگ زمینه دلخواه.
2- یک مستطیل یا هر شکل دلخواه دیگر که می خواهید متن درون آن نمایش داده شود طراحی کنید.( با فشردن کلید R و استفاده از ابزار rectangle tool )
3- حالا کلید f8 را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا شکل را تبدیل کنید و برای type گزینه اول یعنی movie clip را انتخاب کنید حالا دوبار روی شکل کلیک کنید و دوباره کلید f8 و گزینه اول را تکرار کنید.
4- حالا در قسمت properties ، instance name اون رو به bg تغییر دهید.
5- حال یک لایه جدید ایجاد کنید و لایه قبلی رو mask و این لایه جدید رو masked کنید.( برای اینکار روی لایه اول کلیک راست کنید و روی properties کلیک و mask را انتخاب کنید و لایه ساخته شده را به زیر این لایه بکشید. تا masked شود. )
6- حالا هر نوشته ایی یا هر چیزی که دارین توی لایه masked قرار دهید بعداز اتمام کار روی فرم اول لایه masked کلیک کنید و کلید F8 را فشار دهید و دوباره گزینه اول رو انتخاب کنید و روی کلیک ok کلیک کنید. سپس در قسمت properties ،instance name اونو به tex تغییر دهید.
7- حالا یک لایه جدید دیگر بالای دولایه قبلی ایجاد کنید. این بار یک طرح برای خود اسکرول بدهید بهتره یه شکل تومایه مستطیل و طولش به اندازه مستطیل قبلی باشه.بعد از طراحی کلید f8 را فشار دهیدو گزینه اول را انتخاب کنید و سپس در قسمت properties،instnce name اونو به scroll تغییر دهید.
8- خوب دو بار روی موی کلیپ قبلی کلیک کنید و کلید f8 را بفشارید و این بار گزینه دوم یعنی button را انتخاب کنید و روی کلید ok کلیک نمایید و instance name اونو به b تغییر دهید .
9- حالا کلید F9 را بفشارید و در قسمت action کلید کد زیر را واردکنید:

10- حالا کلید page up را روی صفحه کلید خود فشار دهید و کد زیر را وارد کنید:

11- حالا به scene اصلی برگردید و برای فرم اول کد زیر رو وارد کنید:


12- خوب تا اینجا اسکرول ساخته شده دو کلید دیگرهم هست که تو سورس ببنید.
نمونه انجام شده:

سورس نمونه انجام شده را می توانید از اینجا دنلود کنید. حجم :17 kb
  در ضمن دوستان قالب مجید آن لین هم آماده شده :

می تونید کدشو از اینجا دریافت کنید.
برای استفاده از این قالب ها باید مسیر زیر را دنبال کنید :
مدیریت وبلاگ / ویرایش قالب ها / و کد هر قال را در قسمت اول کپی و روی کلید ذخیره کلیک نمایید.