X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
پشم سنگ عایق الاستومری
دوشنبه 16 مرداد‌ماه سال 1385
توسط: آلفا پک

آموزش ساخت mp3 Player بوسیله فلاش

خوب دوستان کد های اختصاصی کمپونت ها بسیار زیاد است و شما در هر موردی از این کد ها که دچار اشکال بودید می توانید از ما بخواهید که ما درباره آن کد توضیح دهیم.
اما امروز می خواهیم یک آموزش دیگر از بحث کمپونت ها را بررسی کنیم که این آموزش خیلی جالب است و اینکه چگونه می توانیم خودمان یک کمپونت را ایجاد کنیم و برای آن کد هایی تعیین کنیم برای اینکه شما این موضوع را بهتر درک کنید ما باهم ساخت یک کمپونت را بررسی می کنیم که وقتی به این کمپونت آدرس آهنگ را از داده شود این کمپونت برای ما کار های زیر را انجام دهد :
1- مدت زمان کل آهنگ را به ما در خروجی مشخصی بدهد
2- برای ما کلید هایی ایجاد کند تا بوسیله ی آن بتوانیم پخش را کنترل کنیم (مانند پلیر ویندوز کلید های pause و play و stop)
3- مممدت زمان در حال پخش آهنگ را در خروجی مشخصی به ما بدهد
یعنی ما می خواهیم یک mp3 Player بوسیله کد های فلاش درست کنیم اما به صورت کمپونت.

خوب چون این بحث خیلی طولانی و طاقت فرسا است در طی چند روز به امید خدا این قسمت را به پایان می رسانیم .
اما من وقتی خواستم شروع به ساخت این کمپونت نمایم دیدم که خود ماکرومدیا این کارا کرده و یک کمپونت با نام MediaController در لیست کمپونت های خود قرار داده پس ما فقط بررسی می کنیم که چگونه می توان از این کمپونت استفاده کرد.
یک توضیح مختصر در باره کار کرد این پلیر می توان داد و آن این است که این پلیر شامل سه قسمت می شود 1- Loader 2- MediaController 3- MediaDisplay
از کمپونت 1 برای لود کردن موسیقی استفاده می شود از کمپونت 2و3 برای ارتباط با آهنگ و تنظیم برای پخش استفاده می شود.
خوب برای اینکه یک flash MP3 Playerدرست کنیم مراحل زیر را با هم دنتبال می کنیم :
1- یک سند فلاش با اندازه و بک گراند دلخواه ایجاد می کنیم
2- بوسیله کلید های ترکیبی ctrl+f7 پنل کمپونت ها را باز و از زیر شاخه media – player – 6.7 کمپونت های MediaDisplay و MediaController را به دذاخل صفحه بکشید و همچنین از زیر شاخه user interface کمپونت Loader را به داخل صفحه یا stage بکشید.

3- سپس در قسمت instance name برای MediaController ، mp3_mediacon را وارد کنید و برای MediaDisplay ، mp3_mediadisp و برای Loader ، cover را وارد نمایید.

4- در فرم اول از کار خود کد زیر را وارد نمایید و سپس بوسیله کلید ها ترکیبی ctrl + enter کا خود را آزمایش کنید و mp3player خود لذت ببرید.

(تذکر : شما باید در کد ها به جای song1.mp3 نام آهنگی که در شاخه برنامه است را بدهید)

شما می توانید نمونه انجام شده و یک نمونه دیگر که خود ماکرومدیا طراحی کرده است را از اینجا دانلود کنید.